RADYOMUZ VE SİTEMİZDE REKLAMLAR İÇİN : 0 537 367 19 77


Turgutlu`da Yasaklara uyanda yok uyaranda yok

Turgutlu`da Yasaklara uyanda yok uyaranda yok

KALDIRIM İŞGALİNE YASAK

 Manisa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yeni alınan kararlar içinde.

Yayalar rahat yürüye bilmeleri için  yol ve kaldırımları sosyal mesafeyi koruyabilecek şekilde kullanmaları amacıyla ticari iş yeri ve konutların önüne malzeme konulması da yasaklanırken, şu ifadelere yer verildi:

*Yayaların yol ve kaldırımlarda sosyal mesafeyi koruyacak şekilde yürümelerine engel olmaları ve bunun virüsün yayılımının çoğalması nedenlerinden olmasından dolayı; her türlü ticari iş yeri ile konutların önünde bulunan yaya kaldırımlarına mal ve malzeme konulmasının yasaklanmasına,

 bu alanlardaki her türlü işgalinin engellenmesi için Uygulamanın büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyeleri ile kolluk güçleri tarafından koordineli bir şekilde birlikte yapılmasına, karar verilirken.

 Bu alınan karalara rağmen Turgutluda bu yasaklara uymayan ticaret haneler kaldırımları işkâl etikleri yetmez gibi sokak ortasına masa ve sandalye atmaya devam ediyoramacımız esnafı zorduruma düşürmek deyil ançak esnaflarında halkın sağlını hice saymaya hakkı yok.  ailelerin çocuklarıyla geçmekte karasız kaldıkları birçok ailenin bukadar da olurmu dedikleri bu oratamda.

Tepkilerini dile getirerek yetkililerden bir an önce kaldırım ve yol ortasına atılan masa ve sandalyelerin kaldırılmasını istiyorlar Turgutluda denetimler yetersiz.mi kalıyor  özelikle tuhafiyeciler carsısı içine bulunan sokalar adeta esnaf tarafından işkal edilmiş durumda  işkal iye parası alınıyor mu alınmıyor mu bunu bilmiyoruz   işkalı ye parası için  göz yumuluyorsa paramı halkın sağlığımı  önemli para için bunlara hala göz mü yumulacak.Turgutlu sokalarında nereye baksan aynı manzarayla karşılaşırsın.

Kararda ayrıca, “Yukarıda yazılı kararlara uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunun 195. Maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacaktır” denildi. bakıp görelim alınan kararalar ne kadar uygulanacak.

Bu haber 45074 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI