RADYOMUZ VE SİTEMİZDE REKLAMLAR İÇİN : 0 537 367 19 77


Turgutlu`da aşura matemi

Turgutlu`da aşura matemi

Turgutlu Hüseyniye Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından Muharrem ayı vesilesiyle “Aşura (Matem)” programı düzenlendi.

Hz. Hüseyin ve beraberindeki 72 kişinin Kerbela’da şehit edilmesinden dolayı Turgutlu Hüseyniye Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından her yıl Muharrem ayında düzenlenen Aşura (matem)  anma programı bu yıl Orta Park’ta düzenlendi.

Programa, Kaymakam Ali YILMAZ, Belediye Başkanı Çetin AKIN, İlçe Jandarma Komutanı V. J. Asb. Kd. Bçvş. İsmail DEMİR, Turgutlu Hüseyniye Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya EROĞLU ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve konuşmaların yapılmasıyla devam etti.

Programda yaptığı konuşmada Kaymakam YILMAZ; “Cennet vatanımız için canını vermiş aziz şehitlerimizin huzurunda, bizler için, bütün Müslümanlar için çok değerli ve aziz olan peygamber efendimizin torunu Hz. Hüseyin (A.S) ve pek çoğu Ehlibeytten olan Müslümanların Kerbela’ da şehadetlerinin yıldönümü için bir aradayız. Bu vesile ile Hz. Hüseyin (A.S) ve Kerbela şehitleri ile tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle anıyorum. Muharrem ayının 10’uncu günü meydana gelen Kerbela olayı, çetin bir imtihanın, haksızlık karşısında direnmenin adıdır. Kerbela olayı, tüm Müslümanların ortak hafızasında yer alan, büyük ve asırlardır hiç dinmeyen bir acı, aynı zamanda tarihi bir ibret vesikasıdır. Bu vesile ile bir kez daha başta Peygamber efendimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin (A.S) olmak üzere Kerbelâ'dan bugüne kadar, hakikat, hürriyet, izzet ve mukaddesat uğruna canını feda eden bütün şehitlerimizi, rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor; bu programın birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesi temennisiyle hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Okunan duaların ardından program sona erdi.HABER VİDEOSU
Bu haber 198 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI