RADYOMUZ VE SİTEMİZDE REKLAMLAR İÇİN : 0 537 367 19 77


öğretmen ve öğrencilerimize tşkr ederim
Mehmet Ölmez Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü . 2023- 2024 Eğitim- Öğretim sonu mesajı

öğretmen ve öğrencilerimize tşkr ederim

[08:15, 14.06.2024] Mehmet Olmez: Bir eğitim öğretim döneminin daha sonuna geldik. Turgutlu'muzun tüm yavrularını 5-6 yaşlarından itibaren okullarımıza alıyor, öğretmenlerimiz ışığıyla yetiştiriyor ve onları bu ülkenin geleceğine sunuyoruz.Dile kolay yaklaşık 13-14 yıl boyunca bizlere emanet ettiğiniz en degerlilerinize gözümüz gibi bakıp her sene gelişmelerine katkı sağlıyoruz.

Eğitim ve öğretimin  amacı alemin gözbebeği olan insanı en güzel şekilde yetiştirmek, ona bilgiyi ve ahlakı öğretmektir.

2023-2024 eğitim- öğretim yılı boyunca; milli manevi degerlerimize sahip çıkan, cumhuriyetimizin temel ilkelerini rehber edinen, evrensel insan haklarını önceleyen, iyi insan iyi vatandaş kavramı doğrultusunda, demokrasi kültürüne sahip çocuklar yetiştirmeye çalıştık.Yine, çağın gereklerine göre, onları sanatsal, sporsal ve akademik olarak en iyi öğrenme ortamlarını sunmak ve onları her açıdan geliştirerek ilçemizde eğitim-öğretim faaliyetleri olabildiğince sorunsuz bir şekilde yürüttük.

İlçemizde; resmi ve özel 87 okulumuzda, 2410 İdareci ve öğretmen arkadaşım ile  36120 öğrencimizi geleceğe hazırlamaya çalıştık.

SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİM

Biz yöneticiler ve öğretmenler olarak sizleri çok seviyoruz. Sizler geleceğimizin teminatısınız. Sizler okullarımızın sesi, okul bahçelerimizin çiçeği ve sınıflarımızın neşesisiniz. 
Bizleri her zaman gururlandiran siz değerli öğrencilerimiz; bu sene de ilçemizde pek çok okulumuz il ve ulusal düzeydeki yarışmalarda  ve turnuvalarda birincilikler alarak bizleri fazlasıyla onurlandırdıniz.Bu anlamdaki başarılarınızin artarak devam etmesini temenni ediyorum.

Sevgili öğrenciler, ülkemizi bulunduğu durumdan daha ilerilere götürebilmek sizlerin elinde olacaktır. Bu vatan topraklarını düşmanlara çiğnetmeyerek koruyan ve kanları pahasına şehit olarak bizlere emanet eden yüz binlerce şehidimizin emanetine sahip çıkmak en büyük görevimiz olmalıdır.
Benim eşsiz, değerli ve özel  öğrencilerim; tatil süresince bol bol dinlenmenizi, gezmenizi, yaz kurslarına katılmanızı, spor yapmanızı, arkadaş ve aile çevrenizle zaman geçirmenizi, tarımsal alanlaeda ailenize yardımcı olmanızı ve kitap okumanızı öneriyorum.

SEVGİLİ OKUL YÖNETİCİLERİM VE ÖĞRETMENLERİM

Bizler "İlim Çin'de de olsa gidip alınız, beşikten mezara kadar ilim öğreniniz, bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" diyen bir kökten ve eğitim anlayışından geliyoruz. Yıl boyu okullarımızda gösterdiğiniz üstün gayret ve çabaya çok teşekkür ediyorum.
Tüm çalışmalar için gösterdiğiniz üstün gayret ve performansa çok teşekkür ediyorum. Kendinden emin, kararlı, azimli ve bir hedefi olan yeni Türkiye’nin gelecek yarınları sizlerin sayesinde daha da gelişerek yoluna devam edecektir.

KIYMETLİ VELİLERİMİZ

Sizlerin emek ve gayretleri asla gözardı edilemez. Sizler bizim eğitim sistemimizi en değerli sac ayaklarından birisiniz.Biz çocuklarımızı sizlerle birlikte yetiştiriyoruz. Birlikte onların geleceğini tayin ediyoruz. Okul, öğretmen ve veli üçlüsüne çok önem veriyoruz. Sağlıklı bir birlikteliğin çocuklarımıza katkısı çok büyük olmaktadır. 
Sizlerden öncelikli isteğimiz çocuklarınıza gerekli ve ihtiyaçları olan sevginin gösterilmesidir.Unutulmaması gereken bir diğer  konu ise,karneler; hem öğrencilerin  hem de siz ebeveynlerin bir sene boyunca ortaya koyduğu çabanın  rakamsal olarak ifade edilmiş halidir.Karneler; aynı zamanda geride bırakılan yılın muhasebe yapılmasına ve bir sonraki yılın ise  planlamasına katkı sağlayan somut göstergelerdir...Bu göstergeleri doğru okuyup yorumlayacağınıza inancım tamdır.

Son olarak geride bıraktığımız son iki hafta içinde lise ve üniversite sınavlarına girmiş öğrencilerimiz ve velileri içinde yaz aylarında doğru tercihler yapabilmeleri adına rehber öğretmenlerimiz ile birlikte yine hizmetinizde olacağımızı da ayrıca belirtmek isterim.

Bu vesile ile en değerlilerinizi  hep birlikte gelecek eğitim öğretim yılına hazırlamaya şimdiden başlayacağınıza emin olarak hepinize çok teşekkür ederim.
[08:16, 14.06.2024] Mehmet Olmez: Mehmet Ölmez Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü . 2023- 2024 Eğitim- Öğretim sonu mesajı

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI