RADYOMUZ VE SİTEMİZDE REKLAMLAR İÇİN : 0 537 367 19 77


Kaymakam Ali YILMAZ Covid-19 Aşısının 2. Dozunu Yaptırdı

Kaymakam Ali YILMAZ Covid-19 Aşısının 2. Dozunu Yaptırdı

Kaymakam Ali YILMAZ, Turgutlu İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde Covid-19 aşısının 2. dozunu yaptırdı. İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan Pandemi Çağrı Merkezini de ziyaret ederek burada yapılan çalışmaları yerinde değerlendirdi.

 

Ziyarette, İlçe Sağlık Müdürü Bilgehan HASYİĞİT, kurum çalışmaları, aşılama çalışmaları ve pandemi sürecinde ilçe genelinde yürütülen çalışmalar hakkında Kaymakam YILMAZ’a bilgi verdi.  

 

 “AŞILAMA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

 

Turgutlu’da da ülke genelinde olduğu gibi 14 Ocak 2021 tarihinde aşılama faaliyetlerinin başladığını belirten İlçe Sağlık Müdürü Bilgehan HASYİĞİT, “Aşılama çalışmalarının planlanmasında; hastalığa maruz kalma, bulaştırma riski, toplumsal yaşamın işleyişi üzerindeki olumsuz etkileri gibi hususlar göz önüne alınarak Sağlık Bakanlığımızca belirlenen öncelik sırasına uygun olarak ilk etapta Sağlık çalışanlarımızdan başlanan aşı uygulamamız yine Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği öncelik sıralamasına göre yapılmaktadır. İlçemizde de, Sağlık Müdürlüğü, Devlet Hastanesi ve Aile Sağlığı Merkezlerinde oluşturulan toplam 15 aşı odasında ve ayrıca 85 yaş üstü vatandaşlarımız ve Evde Sağlık Sistemine kayıtlı hastalarımızın evlerinde aşılanabilmesi için 9 Mobil aşı ekibimizle aşılama çalışmalarımız devam etmektedir” ifadelerine yer verdi.

 

AŞI ÇALIŞMALARI SORUNSUZ DEVAM EDİYOR

 

Turgutlu’da aşı çalışmalarının Sağlık Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu aşı takvimi kapsamında yürütüldüğünü belirterek sırası gelen vatandaşlarımızın da aşıyı yaptırmaları konusunda çağrıda bulunan İlçe Sağlık Müdürü HASYİĞİT, “Sağlık Bakanlığımızca belirlenen öncelik sırasına uygun olarak sırası gelen vatandaşlarımız, MHRS web, MHRS mobil, ALO 182 veya e-Nabız üzerinden randevu alarak aşılarını olabilirler.

 

İlçemiz genelinde yürütülen aşılama çalışmalarımız sorunsuz bir şekilde devam etmektedir. Şimdiye kadar İlçemizde 1. ve 2. doz aşı olmak üzere toplam 5.894 vatandaşımız aşı oldu” dedi.

 

“KAYMAKAM YILMAZ, SIRASI GELEN HER VATANDAŞIMIZIN VAKİT GEÇİRMEDEN AŞILARINI OLMALARINI BEKLİYORUZ”

 

Kaymakam YILMAZ, Koronavirüsle mücadelede en etkin yol aşı uygulamasıdır. Sağlık Bakanlığı yetkilileri ve uzmanlar tarafından aşının koronavirüse etkin olduğu gibi mutasyonlarına karşı da etkin olduğu ifade edilmektedir. Bugüne kadar İlçemizde yapılan aşılar neticesinde herhangi kayda değer  bir yan etki olmadığı İlçe Sağlık Müdürlüğümüz tarafından ifade edilmiştir.

 

Gerek bireysel, gerekse toplumsal sağlık açısından ve gerekse normalleşme sürecinde alınan tedbirler toplumumuzdaki aşılama oranı önemli olacaktır” dedi.

Salgınla mücadelede maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmasının da hayati bir öneme sahip olduğuna dikkat çeken Kaymakam YILMAZ, normalleşmenin devam etmesinin bu kurallara uyulması ile mümkün olabileceğini kaydetti.


Kaymakam YILMAZ, Covid-19 salgının başladığı ilk günden itibaren  fedakârlık göstererek büyük bir özveri ile çalışan sağlık çalışanları başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

 Bu haber 8702 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI