RADYOMUZ VE SİTEMİZDE REKLAMLAR İÇİN : 0 537 367 19 77


Kaymakam Ali YILMAZ 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Engelli Vatandaşlarımız ile Bir Araya Geldi

Kaymakam Ali YILMAZ 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Engelli Vatandaşlarımız ile Bir Araya Geldi

Kaymakam Ali YILMAZ, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Turgutlu Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Turgutlu Bedensel Engelliler Derneği işbirliğiyle düzenlenen kahvaltı programında engelli ve engelli yakınları ile bir araya geldi.

Programa Kaymakam YILMAZ’ın yanı sıra; Turgutlu Belediye Başkanı Çetin AKIN, Turgutlu Cumhuriyet Başsavcısı Ali BİÇER, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Halim KARAER, İlçe Emniyet Müdürü Harun TUTAK, Turgutlu Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Suudi ARSLAN ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÖLMEZ, Turgutlu Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Aysel YİĞİT ve Yönetim Kurulu Üyeleri, kurum müdürleri, STK temsilcileri, engelliler ve aileleri katıldı.

 

“Engellilerin Hayatlarını Daha Çok Kolaylaştırmamız Lazım”

 

Kahvaltı sonrası yaptığı konuşmada her insanın bir engelli adayı olduğunu ifade eden Kaymakam YILMAZ, “Engelli kardeşlerimizin her zaman yanında olmaya ve onların hayatlarını kolaylaştırmaya azami önemi göstermeliyiz. Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmak ve onların yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak, her şeyden önce insani bir görevdir. Bizler de devlet olarak, engelli vatandaşlarımıza başkalarının yardımına gereksinim duymadan yaşamlarını sürdürebilme ve uygun işlerde çalışabilme imkanları yaratmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Engelli kişilerin yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek, devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdan biridir. Birlik, beraberlik ve dayanışma duygusu olduğu sürece aşılmayacak engel yoktur. Kapımız sizlere her zaman açıktır. Bu özel gün vesilesiyle bütün engellerin sevgi, saygı ve dayanışmayla aşılacağını bir kez daha hatırlatarak, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine mutlu, huzurlu, sağlıklı ve başarı dolu güzel günler diliyorum” dedi.

 “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” farkındalık çalışmaları kapsamında İlçe geneli yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere Kaymakam YILMAZ ve protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.Bu haber 238 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI