RADYOMUZ VE SİTEMİZDE REKLAMLAR İÇİN : 0 537 367 19 77


KAPANKAYA’NIN 7 EYLÜL TURGUTLU’NUN KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI

KAPANKAYA’NIN 7 EYLÜL TURGUTLU’NUN KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI

TURGUTLU KAYMAKAMI SELAMİ KAPANKAYA’NIN 7 EYLÜL TURGUTLU’NUN KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI


Bugün, büyük bir onur ve gururla andığımız Millî Mücadelemizin şanlı günlerinden, İlçemizin Düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümündeyiz.
 
Kurtuluş günleri sevinç günleri olması yanında, yeni bir güç kazanma açısından da son derece önemli günlerdir. Tarihini ve geçmişini iyi bilmeden geleceği inşa etmek mümkün değildir. Kurtuluş günlerimiz; tarihe ışık tutması, yarınlarımıza yön vermesi açısından son derece önemlidir.
 
Milli Mücadele, Anadolu’nun her karış toprağına Yüce Milletimizin mübarek kanı ve tertemiz alın teri akıtılarak tarihe yazılmış bir kahramanlık destanıdır. Tarihin bu eşsiz destanının önemli bölümlerinden birini de Turgutlu’da verilen kurtuluş mücadelesi teşkil etmektedir.
 
Birinci Dünya savaşından sonra 29 Mayıs 1919 tarihinden 7 Eylül 1922 tarihine kadar işgal altında kalmasının ardından yediden yetmişe Turgutlu halkı; yurt savunmasında ve düşman işgalinin kırılmasında her türlü fedakârlığı göze alarak, birlik ve beraberlik içerisinde canları pahasına mücadele vermişlerdir.
 
Bu duygularla; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; Turgutlu’nun düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümünü tebrik ediyorum.
 
Selami KAPANKAYA
Turgutlu Kaymakamı

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI