RADYOMUZ VE SİTEMİZDE REKLAMLAR İÇİN : 0 537 367 19 77


”BİZDE GÖY MESCİD’DE NAMAZ KILMAK İSTİYORUZ”

”BİZDE GÖY MESCİD’DE NAMAZ KILMAK İSTİYORUZ”

SERDAR ÜNSAL ,”BİZDE GÖY MESCİD’DE NAMAZ KILMAK İSTİYORUZ”

              Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Serdar Ünsal,Van’da Akdamar kilisesinde yapılan ayin programına tepki göstererek bizde Erivanda bulunan Göy mescide namaz kılmak istiyoruz.”dedi.

                    Ünsal,Müslüman Türk kadınların tecavüz edildiği; Ermenilerin tecavüzüne uğramamak için iffetli Türk kadınının kendilerini kiliseden göle atarak intihar ettiği bu yerde yapılan ayin, Ermenilerin zulmüne uğrayıp şehit edilenlerin kemiklerini sızlatmıştır.Özellikle Türk hükumetinin bu kiliseyi onarmak için milyonlarca para harcamasına da hiçbir anlam vermemekteyiz.Özellikle Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve milletvekillerinin katılması konuşma yapması bizleri derinden üzmüştür. Sayın bakanımızdan bir isteğimiz vardır. Bizlerde Ermenistan’ın başkenti Erivan’da bulunan Göy Mescidde namaz kılıp dua etmek istiyoruz. Bunu sağlasınlar dört  yıl önce müracaat ettik  red ettiler.Yeni bir Ermeni açılımı mı gerçekleştiriliyor.?Daha önce yapılan açılımın sonucu ortadadır. Ermeniler Türk düşmanlığından vaz geçmiş değillerdir.”şeklinde konuştu.

               Ermeni açılımına karşı olduklarını belirten Ünsal şunları söyledi:” Ermenistan’da camileri ahır olarak kullananlar, Azerbaycan'ın üçte bir toprağını işgal edenler,Hocal’ı da Kelbecer’de Şuşa’da silahsız masum insanları katledenler ,Her fırsatta Türk düşmanlığı yapıp ,AB meclislerinde  “Sözde Soykırım”yalanını kabul ettirip Türkiye’yi suçlayanlar ,Türkiye’den toprak ve tanınma isteyenler, Ağrı Dağı’nın hayalini kuranlarla dostluk nasıl kurulacaktır.  Daha önceki yıllarda Van’da tek cemaati bile bulunmayan Ermenilerin şu anda hükumet destekli iki resmi kilisesi var ve ne yazık ki sürekli artan bir cemaati bulunmaktadır. Müslüman Van’lıları çeşitli yollarla kandırıp Hristiyanlığa geçmesini sağlamaktadırlar. Akdamar kilisesinde ibadet yapılması için durmadan kampanyalar yürüten yazılar yazan, program yapan her dinden insanın aynı duyarlılığı Ermenistan sınırlarında bulunan Türk-İslam eserleri için de olacak mı? Acaba dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşayan Müslümanlar Bayram namazlarında veya Müslümanlar için özel anlam taşıyan günlerde Göy Mescide ibadet etmek isterlerse Türkiye'nin gösterdiği duyarlılığı, Ermenistan Hükumeti de gösterebilecekler mi? Televizyonlarımız, kandil gecelerinde çeşitli ülkelerdeki camilerden yaptıkları yayınlardan benzerini buradan da yapılabilecekler mi? Sembolik olarak herhangi bir Cuma günü çevre Ülke ve bölgelerde yaşayan Müslümanlar Göy Mescidinde Cuma namazı kılabilecekler mi? “

Bu haber 131 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI