RADYOMUZ VE SİTEMİZDE REKLAMLAR İÇİN : 0 537 367 19 77


Başkan Şirin’den Turgutlulu Gençlere Çağrı

Başkan Şirin’den Turgutlulu Gençlere Çağrı

Başkan Şirin Gençliğin Bayramını Kutladı

TURGUTLU Belediye Başkanı Turgay Şirin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Şirin, “Büyük Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak basarak milli mücadeleyi başlatması ile birlikte vatanın yazgısını değiştirerek tam bağımsızlığın yolunu açan, yarınlarını aydınlatan, çağdaş, uygar bir yaşama yönlendiren gün olarak tarih sayfamızda yerini almış bugünü Türk gençliğine bir bayram olarak armağan etmesi gençliğe verilen önemi bir kez daha ortaya koymaktadır" dedi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesajı yayınlayan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, mesajında şunlara yer verdi, “Ülkesini içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan çıkarmak isteyen Mustafa Kemal Atatürk, “Milletin bağımsızlığını yine milletin azmi ve kararlılığı kurtaracaktır” inancıyla çıktığı Samsun’da bütün ülkeyi aydınlatacak bir hareketi başlatmıştır.Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkmasıyla başlattığı bağımsızlık mücadelesi, yüce Türk milletinin azim ve iradesi ile yaşanan tüm yoksunluklara ve sıkıntılara rağmen zafere ulaşmıştır. Tarih boyunca hiçbir vakit esaret altında yaşamaya razı olmamış olan Yüce Türk Milleti’nin 19 Mayıs’ta başlattığı hürriyet mücadelesi ile yazılan destansa bunun en büyük kanıtlarından birisi olmuştur. Bu önemli tarih de yine Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençliğe anlamlı bir bayram olarak hediye edilmiştir. Bizler de Kurtuluş Savaşımız’ın başlangıcı olan 19 Mayıs günü tarihini “Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutluyor, bu kahramanlık destanını, o yollarda yaşanan büyük sıkıntıları ve çekilen çileleri unutmamaya, yeni nesillere de unutturmamaya çalışıyoruz.Bu anlamlı tarihin yıldönümünde başta kurtuluş mücadelemizin lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle bir kez daha yâd ediyor; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum”

Başkan Şirin’den Turgutlulu Gençlere Çağrı     

Başkan Şirin ayrıca yarın gerçekleştirilecek olan resmi törene tüm Turgutlulu gençleri davet ederek, Turgutlu Belediyesi olarak da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel bir hediye armağan edeceklerini söyledi. Başkan Şirin, “Tüm gençlerimizi resmi törenlerimizde görerek, Turgutlulu gençlerimizin farkını ortaya koymasını diliyorum. Turgutlu Belediyesi olarak gençlerimize özel olarak hazırladığımız hediyemizi de saat 12:00’de Orta Park Saat Kulesi önünde takdim edeceğiz” dedi. 

Bu haber 392 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI