RADYOMUZ VE SİTEMİZDE REKLAMLAR İÇİN : 0 537 367 19 77


TURGUTLU’DA ÇİFTÇİLERE TRAKTÖRLERİ İÇİN REFLEKTÖR ve YELEK DAĞITILDI

TURGUTLU’DA ÇİFTÇİLERE TRAKTÖRLERİ İÇİN REFLEKTÖR ve YELEK DAĞITILDI

Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından ilçemiz Urganlı Mahallesinde çiftçilerimizin karayollarında trafik kurallarına uygun olarak nakliye yapabilmeleri ve trafik kazalarının önlenebilmesi amacıyla ücretsiz olarak reflektör ve yelek dağıtım etkinliği düzenledi.

Etkinliğe, Kaymakam Selami KAPANKAYA, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Sercan KARAÇALI ve İlçe Emniyet Müdürü Mehmet DURSUN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÖLMEZ, Urganlı Mahalle Muhtarı Şaban DUMAN, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı trafik personelleri, öğrenciler ve çiftçiler katıldı.

İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından çiftçilere, traktör kullanırken trafikte uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirme yapıldı. İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Sercan KARAÇALI, "Çiftçilerimizin karayollarında trafik kurallarına uygun olarak nakliye yapabilmeleri için çiftçilerimize ücretsiz olarak reflektör dağıtımı karar aldık. Kaymakamımız Selami KAPANKAYA’ya ve etkinliğimize katılan tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Etkinlikte yaptığı konuşmada Kaymakam KAPANKAYA; "Havada, karada, denizde her yerde her zaman var olan Trafik, doğal olarak hayatımızı etkilemektedir. Dünya genelinde var olan trafik kazalarında birçok canları kaybediyoruz. İçişleri Bakanlığımız bu konuda derinlemesine tedbirler almaktadır. Kırmızı düdük uygulamasından yaya geçidine, çocuklarımızın ilköğretim çağında trafik eğitimi almalarından, emniyet kemerine, seminerlerine kadar çok yönlü çok detaylı projeler uygulandı ve halen uygulanmaya devam ediyor. İlçe Jandarma Komutanlığının hazırladığı reflektör dağıtım etkinliğinin özellikle traktör ve diğer tarım araçlarının dikkatli kullanımının önemi açısından bir “farkındalık” ve bir başlangıç olmasını temenni ediyorum. Tüm katılımcılara ve etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Bu haber 325 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI