RADYOMUZ VE SİTEMİZDE REKLAMLAR İÇİN : 0 537 367 19 77


Yasağı İhlal Eden 232 Şahsa İdari Para Cezası Uygulandı

Yasağı İhlal Eden 232 Şahsa İdari Para Cezası Uygulandı

Turgutlu’da Sokağa Çıkma Yasağını İhlal Eden 232 Şahsa İdari Para Cezası Uygulandı

Turgutlu şehir merkezinde sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında Koronavirüsü (Covid-19) salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek, yayılmasını engellemek, sosyal izolasyonu tesis etmek, maske takılması, trafik denetimleri ile vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamının sağlanması amacıyla İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı 22 ekip ve toplam 44 personelin katılımlarıyla park ve bahçeler, umuma açık yerler, halkın yoğun olduğu alanlarda yapılan Covid-19 kontrol ve denetimlerine uymayanlara cezai işlem uygulandı.

Bu kapsamda; 22 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’da başlayıp 26 Nisan 2020 Pazartesi günü saat 05:00’te sona eren sokağa çıkma yasağında, 232 şahsa idari işlem yapılarak 730.800TL idari para cezası uygulanmıştır.

Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için salgının yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirlere uyması, toplum sağlığını ve kendi sağlıklarını tehlikeye atmamaları için kurallara uyulması önem büyük önem arz etmektedir.

Salgın hastalıkla mücadele kapsamında alınan tedbirler kolluk kuvvetlerimizce titizlikle takip edilmekte olup, yapılan kontrollerde tedbirlere uymayan kişi ve kuruluşlara gerekli cezai işlemler uygulanmaya devam edilecektir.

 

Bu haber 726 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI