RADYOMUZ VE SİTEMİZDE REKLAMLAR İÇİN : 0 537 367 19 77


TURGUTLU`DA YAŞLILARIN ULAŞIM ÇİLESİ BİTMİYOR

 TURGUTLU`DA YAŞLILARIN ULAŞIM ÇİLESİ BİTMİYOR

Toplu taşıma araçlarından ücretsiz ve indirimli yararlanan yaşlı vatandaşlar, özel halk otobüslerinin kendilerini otobüse almamasından, otobüse alsa dahi saygısız davrandıklarından yakınıyor. Özellikle Turgutlu özel halk otobüs şoförlerinin yaşlıları türlü bahaneler üretiğini belirten vatandaşlar, özel halk otobüsü şoförlerinin yaşlılara karşı duyarlı olmasını istiyor.

 Turgutlu’da indirimli ve serbest kart kullanan yolculara yönelik uygunsuz muamelelerin bir türlü önüne geçilemiyor.  Toplu taşımadan ücretsiz ve indirimli yararlanan vatandaşlar, bazı özel halk otobüsü şoförlerinin kendilerinin bulunduğu durakta durmamasından dert yanarken, 60ve üzeri yaşlı yolcular binmesin diye gaza basan şoförlerin olduğunu da vatandaşları mağdur duruma düşürmekteler

  DİĞER ŞEHİRLER DAHA HASSAS

Dolmuşlara alınmayan yaşlıların olduğunu, biliyoruz hatta elimizde plaka ve saatleri.de mevcut bu sebepten çokça tartışma yaşandığı Turgutluda vatandaşlarımız ila gerekli yerlere şikayetimi edelim bunumu istiyorlar Şikâyet numaraları var fakat hem arayıp kimsenin ekmeğiyle oynamak istemiyoruz hem de yaşlılar o sırada numaraları alabilecek durumda olmuyor.  Diğer şehirlerde olan hassasiyeti turgutluda da görmek istiyoruz” dedi.

 

 YAŞLI VE ENGELLİLER MAĞDUR

Şoförlerin dakikasına yetişmeyi gerekçe göstererek otobüslere yaşlıların alınmadığını belirten vatandaşlarımız “Yavaş hareket ettiğimiz için dolmuşa almak istemiyorlar. Sadece yaşlılar değil engelliler de aynı durumla karşı karşıya. Dolmuştan inerken de daha inmeden kapıları kapatıyorlar. Belediye otobüsleri bu konuda daha hassas. Fakat biz devletin bize verdiği serbest ve indirimli ulaşım hizmetinden faydalanırken psikolojik olarak olumsuz etkilenmek istemiyoruz. Şoförler de bir gün yaşlanacak.” diye konuştular.

Bu haber 749 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI