RADYOMUZ VE SİTEMİZDE REKLAMLAR İÇİN : 0 537 367 19 77


TURÇEP çaldağı mücadelesine devam ediyor

TURÇEP çaldağı mücadelesine devam ediyor

Turgutlu Çaldağı’ndaki orman varlığı konusunda 3 Nisan Çarşamba günü bilirkişi keşfi yaptı. Çaldağı’nda yapılan keşifte mahkeme tarafından atanan 3 kişilik bilirkişi heyeti yer aldı.

turgutlu caldağında keşifi yerinde görmek için turgutludan yola cıkan turcep cevre platformu caldağı girişinde jandarma tarafından durdurularak  üst araması ve kimlik sorgulamasından sonra sıkı güvenlik önlemleri altında caldağına cıkışlarına izin verildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Turgutlu Çevre Platformu (TURÇEP), Çaldağı’ndaki orman varlığının Turgutlu ve yöresi açısından yaşamsal bir değeri olduğunu, Turgutlu’nun bir deprem ve erozyon bölgesi olması nedeniyle bu ormanın devlet ve halk tarafından yapılan ağaçlandırma çalışmaları ile geliştirilip büyütülen bir orman olduğuna dikkat çekti. Bu nedenle keşif günü kendilerinin de bileşenleri ve avukatları ile birlikte Çaldağı’nda bulunan TURÇEP, bilirkişiler ve hakime bu ormanın yöremiz için taşıdığı yaşamsal önemi anlatarak, ormanımıza ağacımıza kıyılmasın, Çaldağı’ndaki maden kapatılsın” diye açıklama yaptılar. Turgutlu Çevre Platformu (TURÇEP),mücadelemiz maden kapanıncaya kadar devam edecek dediler.

Bu haber 644 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI