RADYOMUZ VE SİTEMİZDE REKLAMLAR İÇİN : 0 537 367 19 77


ŞANLI BAYRAK MANİSA`DAN UĞURLANDI

ŞANLI BAYRAK MANİSA`DAN UĞURLANDI

“Anadolu Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak” Etkinliği Kapsamında Şanlı Bayrak Manisa’dan Uğurlandı

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıldönümü ve Şehitler Günü nedeniyle düzenlenecek törende askerlerimizi, şehitlerimizi ve gazilerimizi temsilen Çanakkale Şehitliği'ne götürülmek üzere yola çıkan ve İzmir’den Manisa’ya ulaşan Şanlı Türk Bayrağı düzenlenen tören ile mehter eşliğinde Uşak İline uğurlandı.

Anadolu Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak etkinliğinde Çanakkale Şehitliği'ne götürülmek üzere İzmir temsilcisi öğrenci tarafından getirilen Türk Bayrağı, Vali Yaşar Karadeniz huzurunda Cumhuriyet Meydanı'nda bekleyen Manisa temsilcisi öğrenciye teslim edildi.

Törende konuşan Vali Yaşar Karadeniz, "Hem Manisa’da hem de diğer 80 ilde yapılan törenlerle gençlerimiz gururla bayrağı taşıyarak Çanakkale’ye ulaştıracaklar. Çanakkale oldukça önemli bir vatandır. Çanakkale Zaferinde bağımsızlığın ve İstiklal Marşımızın komutan kadrosunun bu anlamda ayakta durması ile zafer duygusunu tatmış olduk. Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Kazım Karabekir, Fevzi Çakmak Paşa ve diğer birçok komutan Çanakkale de zaferi elde etmişlerdir. İlk defa orada mektepli subaylar komutanlık yapmışlar ve Çanakkale’den edindikleri tecrübeyi İstiklal Savaşımıza taşımışlardır. Çanakkale Zaferinin bizim tarihimiz açısından diğer önemli bir hususu da Türk Milleti varını yoğunu ortaya koyarsa bütün dünyadan askerler toplansa, dünya tek güç olsa dahi mutlaka zaferin elde edileceğini orada tecrübe edinmiş olduk. Bu gerçekten orada hem askerlerimizin iyi komuta edilmesi hem de zafer inancını taşımaları ile elde edilmiş bir zaferdir. Seyit Onbaşı’nın ortaya koyduğu direnç 10 Ağustosta Mustafa Kemal Paşa’nın Anafartalar Zaferini elde etmesiyle artık kesin zafere dönüşmüştür. Çanakkale Zaferinin ruhunu gençlere taşımamız, onlara anlatmamız gerekiyor ki en kötü şartlarda dahi milletimizin sırtını kimsenin yere getiremeyeceği nesilden nesile taşınsın” dedi.

İzmir temsilcisi öğrencisinden teslim alınan şanlı Türk Bayrağı, Manisa temsilcisi öğrenci ile mehter eşliğinde Uşak İline uğurlandı.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene Vali Yaşar Karadeniz'in yanı sıra Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, Manisa İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Feridun Gülgeç, Şehzadeler Belediye Başkanvekili Atilla Efendioğlu ve protokol üyeleri katıldı.

Bu haber 10597 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI