RADYOMUZ VE SİTEMİZDE REKLAMLAR İÇİN : 0 537 367 19 77


ÖLMEZ OKULLARIMIZ EĞİTİME HAZIR

ÖLMEZ OKULLARIMIZ EĞİTİME HAZIR

Turgutlu ilçe milli eğitim mudürü Mehmet ölmez İlçemizde bulunan okulları tek tek ziyaret edip pandemi şartlarına uygun hale getirilen sınıflarda incelemelerde bulundu.ölmez   okullarda yaptığı incelemelerde 21 Eylül’de ilçmızde okulların yüz yüze eğitime hazır olduğunu belirtti. Okulların açılması ile ilgili konuşan ölmez okullardaki tüm çalışmaların neredeyse tamamlandığını söyledi.

“YÜZ YÜZE EĞİTİM KADEMELİ BAŞLAYACAK”

Yüz yüze eğitimin kademeli şekilde başlayacağını ifade eden ölmez “Bakanlığımızın 21 Eylül’de yüz yüze eğitimi okul öncesi birinci sınıflarla başlama kararıyla beraber, ilçemızde de inşallah 21 Eylül itibariyle birinci sınıftaki çocuklarımızı ve okul öncesi öğrencilerimizi yüz yüze eğitime başlatacağız. Tabi bu seyreltilmiş bir eğitim olacak. İlçemızde 37  ilkokulumuz ve 6 bağımsız anaokulumuzla bünyesinde de anasınıfı bulunan 27  kadar ilkokulumuzda toplam 2574 anasınıfı öğrencimiz ve 2717 ilkokul birinci sınıf öğrencimiz inşallah yüz yüze eğitime kademeli bir şekilde 21 Eylül itibariyle başlayacaklar. Bununla ilgili olarak okullarımızda tüm çalışmalar hemen hemen tamamlandı.” dedi.

“OKULLARDA TÜM TEDBİRLERİMİZİ ALIYORUZ”

TURGUTLU İlçe milli eğitim müdürü Mehmet ölmez, “Bakanlığımızın Sanayi Bakanlığıyla beraber geliştirdiği bir ‘Hijyeni Sağlama ve Enfeksiyonu Önleme Kılavuzu’ var. Aynı zamanda Türk Standartları Enstitüsü tarafından da onaylanan bu kılavuz doğrultusunda okullarımızda, okul idarecileriz, öğretmenlerimiz, personellerimizle bu kılavuz doğrultusunda gerekli bütün hazırlıklar yapıldı, yapılmaya devam ediyor. Tabi bu süreçte okullarımıza velilerimizi davet ediyoruz, velilerimizin gelip okullarımızı görmelerini istiyoruz.  Bu süreçte okullarımızdaki temizliği, sağlıkla ilgili aldığımız tedbirleri, hijyenle ilgili aldığımız tedbirleri de yerinde görmelerini sağlıyoruz

 “VELİLERİMİZ ENDİŞE DUYMASIN”

Konuşmasının devamında ölmez şunları söyledi: “İnşallah velilerimiz hiçbir endişe duymadan çocuklarımızı 21 Eylül itibariyle anasınıfı, okul öncesi, birinci sınıf öğrencilerimizi okullarımıza getirip bize sağ salim teslim ederler. Biz de onları en güvenli şekilde bir hafta boyunca uyum eğitimine tabi tutacağız. Her zaman söylüyoruz, okullar en güvenli yerlerdir. Öğretmenin yanı her zaman en güvenli yerdir. Bu manada hiçbir velimizin en ufak bir tereddüdü olmasın.

Bu haber 38307 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI