RADYOMUZ VE SİTEMİZDE REKLAMLAR İÇİN : 0 537 367 19 77


Kaymakam YILMAZ “Bi Hareketine Bakar Hayat” Ana Temalı Emniyet Kemeri Uygulamasına Katıldı

Kaymakam YILMAZ “Bi Hareketine Bakar Hayat” Ana Temalı Emniyet Kemeri Uygulamasına Katıldı

Kaymakam Ali YILMAZ, İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası kapsamında gerçekleştirilen trafik denetimine katıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından trafik güvenliğine dikkat çekmek için başlatılan “Bi Hareketine Bakar Hayat” ana temalı emniyet kemeri kampanyası kapsamında Atatürk Bulvarı üzerinde gerçekleştirilen emniyet kemeri denetimine katılan Kaymakam YILMAZ, trafik ekipleri ile birlikte araç sürücülerine, trafikte emniyet kemeri kullanımının kaza sonrası can kaybı riskini %45 ağır yaralanma riskini %60 azalttığını belirten el broşürü ile “Bi Hareketine Bakar Hayat” konulu "araç kokusu" ve maske dağıttı.

 

“EMNİYET KEMERİ CAN GÜVENLİĞİMİZİN YARISI”

 

Kaymakam YILMAZ, “İlçemizin trafik yoğunluğu olan Atatürk Bulvarı’nda emniyet kemeri kullanımını denetledik. “Bi Hareketine Bakar Hayat” ana temalı projesinin önemine değinerek, “Bi Hareketine Bakar Hayat” diye isimlendirdiğimiz ve bu hareketinde emniyet kemerini takma hareketi olarak belirttiğimiz bir projedir.  Trafikte emniyet kemeri kullanımının kaza sonrası can kaybı riskini %45 ağır yaralanma riskini %60 oranında azalttığı bilimsel bir gerçek olarak kanıtlandı. Ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de hız sınırı, emniyet kemeri kullanma gibi konularda trafik kurallarına uyulması için ciddi bir kampanya yürütülüyor. Vatandaşlarımızdan özellikle ricamız, lütfen emniyet kemerimizi takalım, motosiklet kazalarında ciddi düzeyde koruyuculuğu olduğu ispatlanan kask kullanımını ihmal etmeyelim, yorgun ve uykusuz araç kullanmayalım, araç kullanırken telefonla konuşmayalım, hız limitlerine uyalım ve şerit ihlali yapmayalım. Bugün Turgutlu’da bazı hemşehrilerimiz ve sürücülerimizle sohbet etme imkânı bulduk. Onları gözlemledik. Emniyet kemeri kullanımında ciddi bir artışın olduğunu görüyoruz. Toplumun her kesimini içine alan projeleri hayata geçirme konusunda kararlıyız. Somut olarak da güzel sonuçlarını görüyoruz. Tüm vatandaşlarımızdan desteklerini beklediğimizi ifade etmek isterim” dedi.

Gerçekleştirilen trafik denetimine Kaymakam YILMAZ’ın yanı sıra, Kaymakam Adayı Abdulhamit BAĞIŞ, İlçe Jandarma Komutanı Halim KARAER ve İlçe Emniyet Müdürü Harun TUTAK katıldı.

 

Bu haber 643 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI