RADYOMUZ VE SİTEMİZDE REKLAMLAR İÇİN : 0 537 367 19 77


Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele  Toplantısı

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
Vali Yaşar Karadeniz, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk Başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısına katıldı. 
İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk Başkanlığında Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi'nde 81 ilin katılımıyla video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yaşar Karadeniz’in yanı sıra Vali Yardımcısı Mesut Eser ve kurul üyeleri katıldı. 
Toplantıda, kadına yönelik şiddete ilişkin veriler, gerçekleştirilen çalışmalar ve faaliyetler görüşülürken, 25 Ocak 2021 tarihi itibarı ile 81 ilde uygulamaya konulan elektronik kelepçe uygulamasına ilişkin değerlendirmeler yapıldı.  Ayrıca 01 Şubat 2021 tarihi itibariyle kullanılmaya başlanılan 6284 Sayılı Kanun Kapsamında Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddet Olayları Kayıt ve Risk Değerlendirme Formunun önleyici ve koruyucu tedbirler açısından etkisi ile formun uygulanması görüşüldü. 
 

Bu haber 738 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI