RADYOMUZ VE SİTEMİZDE REKLAMLAR İÇİN : 0 537 367 19 77


İSTİKLAL MARŞIMIZ 100.YAŞINDA

İSTİKLAL MARŞIMIZ 100.YAŞINDA

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 100.YILI 15 TEMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ ALANINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN ANMA PROGRAMIYLA KUTLANDI.GERCEKLEŞENTİRİLEN ANMA PROGRAMINA TURGUTLU KAYMAKAMI ALİ YILMAZ TURGUTLU İDARİ AMİR VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI TEMSİLCİLERİ  İLE DAİRE MÜDÜRLERİ KATILDI.15 TEMUZ ŞEHİTLER ALANINDA YAPILAN ANMA PRGRAMINDA SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞIYLA BAŞLAYAN PROGRAM MANISA VALİĞİ TARAFINDAN DÜZENLEN YARIŞMADA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE HEDİYELERİ TAKDİM EDİLDİ

.Kaymakam Ali YILMAZ’ın 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü Mesajı
İstiklal Marşımızın, 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 100. yıl dönümünü büyük bir onur ve gururla anıyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin isteğiyle Milli Eğitim Bakanlığı'nın açtığı yarışmaya katılan 724 şiir arasından, büyük şair Mehmet Akif ERSOY' un yazmış olduğu şiir, 12 Mart 1921 tarihinde devletimizin ve milletimizin bağımsızlığının sembolü olan İstiklal Marşımız olarak kabul edilmiştir.
Kurtuluş Savaşı sırasında, vatan şairi Mehmet Akif ERSOY tarafından yazılan İstiklal Marşı Türk Milleti’nin milli mücadele ruhunu, vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu ve istikbali için yazdığı destanları dizelerine en güzel biçimde yansıtmaktadır. Milletimizin imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığı, azim ve fedakârlıkla verdiği kurtuluş mücadelesini İstiklal Marşı ile en iyi şekilde anlatan milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY,  bizlere ve gelecek nesillere çok değerli bir miras bırakmıştır.
Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Marşımızın kabul edilişinin yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere emanet eden, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi ve merhum şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, rahmet ve saygıyla anıyorum.

 HABER VİDEOSU
Bu haber 9659 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI