RADYOMUZ VE SİTEMİZDE REKLAMLAR İÇİN : 0 537 367 19 77


Hayatını kaybeden sağlık çalışanları için fidan dikildi

Hayatını kaybeden sağlık çalışanları için fidan dikildi

Pandemi Sürecinde Hayatını Kaybeden ve Görevi Başındayken Şehit Olan Sağlık Çalışanları Adına Hatıra Ormanı Oluşturuldu.

Adalet Bakanlığı tarafından 2018 yılından itibaren ağaçlandırma çalışmalarının daha sistematik ve koordineli biçimde yürütülebilmesi için ‘Ağaçlandırma ve Koordinasyon Projesi’ başlatılmıştır. Bu proje ile yükümlü, hükümlü ve personelde ağaç ve orman sevgisinin pekiştirilmesi, çevre duyarlılıklarının arttırılması, hükümlü ve yükümlülerin sosyal faydası daha yüksek olan ağaçlandırma çalışmalarında istihdam edilerek yeniden topluma kazandırılması hedeflenmektedir.  Bu kapsamda, Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit GÜL ile Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ tarafından ‘Adalet Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı Arasında Denetimli Serbestlik Yükümlülerinin ve Açık Ceza İnfaz Kurumundaki Hükümlülerin Ağaçlandırma İşlerinde Çalıştırılmasına İlişkin İşbirliği protokolü’ 25/09/2019 tarihinde imzalanmıştır.

Bu yıl Dünya Sağlık Haftası kapsamında 07-13 Nisan 2021 tarihlerinde pandemi sürecinde vefat eden ya da görevi başındayken şehit olan sağlık çalışanlarına ithafen orman yangını yaşanmış bölgelerde, yanan orman alanlarının yeniden ağaçlandırılması çalışması planlanmış bu kapsamda 12 Nisan 2021 Pazartesi günü saat 13:00 de  Turgutlu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından,  Ahmetli Orman işletmesi Şefliğinin işbirliğinde  geçtiğimiz yıl  çıkan yangında yüz binlerce ağacın zarar gördüğü Hacı Köseli Mahallesinde bulunan bölgeye  500 adet fıstık çamı fidanı  dikilmiştir. Bu kapsamda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkileyen Koronavirüsü (Covid-19) döneminde Manisa İlinde vefat eden sağlık personelinden Prof. Dr. Faik Mümtaz KOYUNCU, Uzm. Dr. Cemal YILDIZ, Hizmetli Mürban GÖÇMEN, Hizmetli Mücahip ETİL, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Ahmet ERKUŞ, Araştırmacı Mümtaz EROL’un anısı başta olmak üzere tüm vefat eden sağlık personeline ithafen dikim yapılmıştır.

Hacıköseli Mahallesinde düzenlenen programa Turgutlu Kaymakamı Ali YILMAZ, Turgutlu Cumhuriyet Başsavcısı Abdusselam ESEN, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet ALHAN, Turgutlu İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Halim KARAER, Ahmetli İlçe Jandarma Komutanı Uçal KARATAŞ Ahmetli İlçe Emniyet Amiri Halil BEYHAN, Turgutlu Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcısı Bülent UĞRAŞ, Turgutlu İlçe Sağlık Müdürü Dr. Bilgehan HASYİĞİT, Ahmetli İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ezgi TANIMLI, Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ümit AKSOY, Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Nilgün Fidan KOÇYİĞİT,  Ahmetli İlçe Orman İşletme Şefi Mehmet ÇOBANOĞLU, Turgutlu A3 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu çalışanları, Turgutlu ve Ahmetli İlçe Sağlık çalışanları, Denetimli Serbestlik personeli ve Ahmetli İlçe Orman İşletme Şefliği Personeli ve Denetimli Serbestlik kapsamındaki yükümlülüler katıldı.

Bu haber 363 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI