RADYOMUZ VE SİTEMİZDE REKLAMLAR İÇİN : 0 537 367 19 77


Eski Başkan Orhan eski ve yeni başkanları topa tuttu
VİDEOLU HABER; Manisa’nın Turgutlun`un tek radyosu EGEFM93’de Haşim Karataş’ın bu haftaki konuğu eski AK Partili belediye başkanı Mustafa Serhat Orhan’dan Eski ve Yeni Başkanlara Şok Suçlamalar.

Eski Başkan Orhan eski ve yeni başkanları topa tuttu

ORHAN PROGRAMDA DİKKAT ÇEKEN SÖYLEMLERDE BULUNDU.

Yayınlandığı il günden itibaren gündemi sarsan Turgutlunun Nabzı Programında Moderatör Haşim Karataş’ın bu Haftadaki Konuğu 2004–2014 yılları arasında Belediye Başkanlığı yapan halkın “Efsane Başkan” ve “Obama” isimleriyle andığı sanayici Serhat Orhan oldu.

 

Canlı olarak Radyo EgeFm 93 ve Sosyal Medya üzerinden yayınlanan programda eski Başkan Orhan’dan çok önemli şok açıklama ve iddialar gündeme geldi.

4 bölüm halinde yayınlanan programın 1. bölümünde Serhat Orhan gönlü daima Ak Parti’de olmasına rağmen niye BBP’den aday olduğu konusuna açıklık getirdi.

BENİM ADAYLIĞIM YOLSUZLUK RÜŞVET VE KÖTÜ YÖNETİME BAŞKALDIRIDIR

Bu bölümde Turgay Şirin’in başkanlık yaptığı 5 yılı Turgutlu Belediye tarihinin en kötü ve şaibeli dönemi olarak ilan edip buna son vermek için aday olduğunu söyleyen eski Başkan Orhan; Beceriksizlikten, kötü yönetime rüşvet ve yolsuzluğa kadar bir çok suçlamada bulundu.

Serhat Orhan yeni kurulan Gelecek Partisinin ve Ali Babacan’ın kuracağı partilerde siyaset yapmayacağını ve halen Cumhur İttifakının alternatifinin olmadığını kamuoyu ile paylaştı.

 

BEN SAYIN AKIN’IN ABİSİYİM CANI GÖNÜLDEN BAŞARILI OLMASINI İSTERİM

Ben meydanlarla Şirin dönemiyle ilgili iddialarda bulundum. Başkan Çetin Akın bu yolsuzluk, rüşvet ve şaibeli işlemler hakkında daha iddialı sözler verdiği halde ilk meclis toplantısında grubuyla birlikte çekimser oy vererek Turgay Şirin döneminin aklanmasına seyirci kaldı diyerek Akın’ın güvenirliğini kaybettiği iddiasında bulundu.

TURGUTLUDA 400 TANE MÜTEAHHİTTEN 2014–2019 DÖNEMİNDE RÜŞVET VERMEYEN YOK

Turgay Şirin’in başkanlık döneminde bağış adı altında mütehhitlerin tamamından rüşvet alınmıştır diyerek “vezne yerine tuvaletlerde, film kaplı odalarda para alınıyorsa bu bağış değil rüşvettir” iddiasında bulundu.

FATİH SANAYİ SİTESİ ARKASINDAKİ ARSA VE DÜKKANLAR KİMİN

Serhat Orhan ortak yayında Tuğla fabrikalarının hammadde aldığı arazilerin doldurularak üzerine büyük metrajlı sanayi atölyeleri yapıldığını gündeme taşıyarak “bu dükkanların sahibi kim? Ben biliyorum ama benim o isimleri telaffuz etmem ayıp olur, bunun araştırılmasını istiyorum” dedi.

PARSEL, PARSEL ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDEKİ YERLERİ SATTILAR

Geçtiğimiz dönemde Turgutlu Organize Sanayi Bölgesinin parsel parsel satıldığını söyleyip “bu gün yönetim kurulu başkanı Çetin Akın’a gidin bir tane yer veremez yatırımcıya, bütün arsaları parselleyip sattılar.” Deyip devamla Organize sanayiyi kast ederek “kimler buradan deli paralar kazandı, kimler milyarlarına milyarlar kattı, ben bunların açığa çıkarılmasını istiyorum.”

ŞİMDİ MÜHÜR KİMDE, ÇETİN AKIN’DA

Serhat Orhan: Tüm bunların hesabını sorulması görevi için “Mühür kimde? Çetin Akın’da, eğer ben seçilseydim bunları hem kamuoyuyla paylaşacak hem de savcılığa suç duyurusunda bulunacaktım. Bu halk Çetin Akın’a 36 Bin oyu bunun için verdi” sözleriyle şok suçlamalarda bulundu.

1. Bölümün sonunda satılan onlarca gayrimenkul ve soğuk hava deposuna peşkeş çekilmek istendiğini ifade eden Orhan Çetin Akın’ın hesabı sormasını sabırla beklediklerini ilave etti.

Karataş program sonrasında MHP’li eski Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’e cevap hakkı doğdu. Eski Başkan Şirin ‘’Hakkındaki iddialara’’ cevap vermek isterse EGEFM93 ile iletişime geçebilir. Dedi.

#EgeEfem93 #TurgutlununSesi #SerhatOrhan #HaşimKarataş 

#Turgtulubelediyesi #HaberKasaba #Turgutlu #Radyo

 #EskiTurgutluBelediyeBaşkanı

 #TurgutluHaber #TurgutluPaylaşıyor

 Kaynak: haberkasaba

Bu haber 28651 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI