RADYOMUZ VE SİTEMİZDE REKLAMLAR İÇİN : 0 537 367 19 77


BAŞKAN ERGÜN KULA KÜLTÜRÜNE HAYRAN KALDI

BAŞKAN ERGÜN KULA KÜLTÜRÜNE HAYRAN KALDI

BAŞKAN ERGÜN KULA KÜLTÜRÜNE HAYRAN KALDI

Her ay olağan olarak düzenlenen ilçe toplantısı bu ay Kula'da gerçekleştirildi. MHP'li Belediye Başkanlarının Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Başkanlığında gerçekleştirdikleri toplantı Kula Villa Estet Bağ Hotelde yapıldı. Toplantı üç gün sürdü.

Toplantı sonrası gerçekleştirilen faaliyetlerde Kula kültürü katılımcılara tanıtıldı. Kula yerel lezzetlerinin sunulduğu yemekler misafirlerden ve Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'den tam not aldı.

Türk evinde yenen yemekler sonra konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, böyle yerel bir kültürün yaşatıldığı ve ziyaretçilere ev sahipliği yapan tesislerin yapılmasının ne kadar önemli olduğunu bir kere daha anlamış olduk. Türk kültürünü en iyi yansıtan evlerimiz bizleri geçmişin güzel sayfalarına taşımaktadır.

Tarihi Kula evlerini restore ederken Türk Kültürü açısından ne kadar önemli bir işe imza attığımızın da farkındayız. Gelecek nesillere örf, adet, gelenek ve göreneklerimizi gelecek nesillere aktarmanın en önemli noktalarından birisidir.

Böyle değerli ve kıymetli bir nostalji yaşattığı içinde Kula Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Tosun'a teşekkür ederim dedi.

BAŞKAN ERGÜN VE KONUKLARA YAREN KÜLTÜRÜ TANITILDI

Akşam faaliyetleri çerçevesinde gerçekleştirilen etkinlikte Kula Yaren Ekibi söylediği parçalarla katılımcılara unutulmaz bir akşam yaşattı. Yemek sonrası gerçekleştirilen gösteride Kula Yaren Ekibi selamlama ve vurmalı çalgıların eşliğinde birbirinden güzel eserleri seslendirdiler.

Gösterinin sonunda Kula Yaren Ekibi halk oyunu gösterisi yaptı. Konuyla ilgili olarak konuşan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; " Kula kültürel olarak çok önemli bir yere sahip ilçelerin başında yer almaktadır.

Osmanlı döneminde Rumlar ile iç içe bir yaşam sürmüş ve yakın tarihte ise mübadele nedeniyle Rum vatandaşlarını kaybetmiştir.

Bu iç içe yaşam mimari ve kültürel zenginlik olarak günümüze kadar gelmiştir. Özellikle konut mimarisinde Türk Evleri ile Rum Evleri ilk bakışta birbirine benzese de ciddi farklılıkları içerisinde barındırır. Bu kültürel zenginlikler sayesinde her noktada farklı bir dünyanın içerisine girmiş hissi yaşanmaktadır. Bir nebze olsun bu kültürel zenginliklerimizi sizlerle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz" dedi. Gecenin sonunda Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun katılımcılara Kula Evi maketi takdim eti. Bu haber 1083 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI