RADYOMUZ VE SİTEMİZDE REKLAMLAR İÇİN : 0 537 367 19 77


Başkan Akın Karataş'ın sorularını açık yüreklilikle cevapladı
Manisa’nın Turgutlu ilçesinde faaliyetlerine devam eden Radyo EgeFM 93 ve TV45 ortak yayınında Haşim Karataş’ın hazırlayıp sunduğu Turgutlu'nun Nabzı adlı Programının  konuğu Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın oldu.

Başkan Akın Karataş'ın sorularını açık yüreklilikle cevapladı

Canlı Yayınlanan programda Turgutlu’ya dair merak edilen soruları Başkan Akın açık yüreklilikle cevapladı.

Turgutlu’da son zamanlarda gerek sosyal medyada, gerek kamuoyunda konuşulanlarında konuştuğu programda Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, sorulan tüm sorulara samimiyetle cevap verdi.

Başkan Akın’ın konuğu olduğu program Turgutlu’da vatandaşların büyük ilgisini çekti.

 

Eski Başkan Şirin Döneminde 220 Adet Belediye Mülkü 7,5 Milyona Satılmış!

Haber Kasaba Koordinatörü Haşim Karataş’ın hazırlayıp sunduğu Turgutlunun Gündemi Programının bu haftaki konuğu Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın oldu.

Yaklaşık bir saat otuz dakika süren söyleşide Başkan Akın, moderatörlüğünü Haşim Karataş’ın yönelttiği sorulara yanıt verdi. Konuşmasının başında 25 yıl aradan sonra CHP’li bir aday olarak Millet İttifakı desteğiyle seçimi kazandıklarını, kimseyi kırıp dökmeden Turgutluda barış ve huzuru getireceklerini söyledi.

Ayrıca gerek İyi Partiye gerekse kendisini destekleyen Millet İttifakına gönül vermeyip kendisine oy verenlere teşekkür etti. Başkan AKIN, Karataş’ın Büyükşehir Belediyesi ile yaşanan sorunlara dair sorusuna ise verdiği yanıtlarla Büyükşehir Belediyesi ile başkanlığının ilk aylarında yaşanan iletişimsizliği görüşmelerle giderdiklerini, şimdilerde Turgutlu’ya hizmet için uyumlu bir beraberliğin yakalandığını söyledi.

Ayrı partilerden seçilmiş olmalarına rağmen gerek başkan Ergün’ün gerekse kendisinin amacının Turgutluda halkın daha rahat bir ortamda yaşaması için bu görevlere geldiklerini söyleyen Akın, önceki dönem başkanı Şirin’in imzaladığı protokole göre Büyükşehir’in görev kapsamına giren caddelerin isimlerini sıraladı.

Söz konusu Piyaleoğlu Caddesi. Atatürk Bulvarı, Cumhuriyet Caddesi, Yedi Eylül Yolu, Cevdet Öktem Caddesi ve Eski Manisa yolu Büyükşehir’in görev kapsamında olduğunu belirtip 10 ayda yaptıkları hizmetleri sıraladı.

Başka bir soruya gündemi sarsacak cevaplar veren başkan, 2014-2019 döneminde 220 adet Turgutlu Belediyesine ait gayrimenkulün Turgay Şirin tarafından 7 Milyon 500 seviyesinde bedelle satıldığını, kendisinin ise hiçbir tane kamu malını satmadığını ifade etti.

Haşim Karataş’ın geçtiğimiz dönemde toplam bedeli 200 Milyon Lirayı bulan yolsuzluk ve rüşvet söylentileri hakkındaki sorusuna da açıklıkla yanıtlar veren Başkan Akın, müfettişlerin tamamı İmar Müdürlüğünde olan 280 adet yolsuzluk ve usulsüzlük dosyasını hazırladıklarını, bakanlıktan yargılama için izin beklendiğini kamuoyu ile paylaştı.

Programın ilerleyen bölümlerinde Kentsel Dönüşüm, Deprem Tehlikesi, Dere Yataklarında Yapılaşma, Çok Katlı yapılaşma, Dikey Mimari, Yeni İmar Alanları ile ilgili soruları yanıtlayan Akın Turgutluya ait bir Kültür Merkezi yapmak istediklerini, önümüzdeki yıllarda yaratacakları kaynak ve olanaklar doğrultusunda projeleri uygulamaya koyacaklarını ifade ederek tüm sorulara açıklıkla yanıtlar verdi.

Bu haber 20111 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI